لوگو تیروباد

۳ نکته کلیدی برای جذب اسپانسر پادکست شما

دسته بندی ها : آموزشی 15 آگوست 2020 zrtnmanager 2841 بازدید
three-keys-to-attracting-podcast-sponsors

۳ نکته کلیدی برای جذب اسپانسر پادکست خود

۳ نکته کلیدی برای جذب اسپانسر پادکست خود

شما شروع به تولید پادکست کرده‌اید، مطمئناً هم‌اکنون به دنبال راه‌هایی برای کسب درآمد از پادکست هستید. یکی از رایج‌ترین استراتژی که پادکسترها در پی آن هستند، جذب اسپانسر است. با داشتن یک حامی مالی می‌توانید یک مارک، محصول یا خدماتی به بازار ارائه دهید. بدیهی است که هرچقدر شناخته‌تر شوید، شنوندگان بیشتری شمارا دنبال می‌کنند بنابراین از طریق اسپانسرینگ می‌توانید پول بیشتری کسب کنید.

تحقیقات نشان می‌دهد، تقریباً دوسوم شنودگان پادکست به تبلیغاتی که در هنگام پادکست می‌شنوند، واکنش نشان داده و اقداماتی را انجام می‌دهند. در این قسمت، ۳ نکته کلیدی که می‌توان برای جذب اسپانسر بکار برد را بیان می‌کنیم. با ما همراه باشید.

پیدا کردن اسپانسر

وقتی شخصی از من می‌پرسد که چگونه حامی مالی پادکست پیدا کنم؟ در ابتدای کار یادآور می‌شوم که مهم‌ترین بخش حمایت مالی یافتن اسپانسر مرتبط به کار شماست. اگر تبلیغات شما کاملاً ربطی به حوزه‌ی کاری شما نداشته باشد ممکن است از حوصله شنودگان خارج باشد.

اگر بتوانید اعتماد شنوندگان را به دست آوردید درواقع شما توانسته‌اید دنبال کننده‌های وفاداری را به دست آورید. به همین دلیل برای اینکه این اعتماد از بین نرود باید اطمینان حاصل کنید که مواردی را تبلیغ می‌کنید که درواقع مطابق با اصول پادکست شما یا حتی خود شخص شماست.

اسپانسر درواقع یک معامله بین شما و یک مارک یا خدماتی است که شما درفروش محصولات آن‌ها کمک می‌کنید و شناخت همگان از برند آن‌ها را افزایش می‌دهید. چه مبتدی باشید یا یک پادکستر حرفه‌ای، جذب اسپانسرهایی که مشاغل کوچکی دارند که برای شناساندن هویت کاری خود به همگان، نیاز به کمک دارند، همیشه آسان‌تر است. ممکن است شما از قبل یک تجارت آنلاین یا فروشگاه محلی را بشناسید، این‌ها گزینه‌ی خوبی برای اسپانسر شدن هستند. حتی با یک سرچ ساده می‌توانید متوجه شوید که کدام شرکت‌ها یا برندها در حوزه‌ی کاری شما محبوبیت دارند.

۳ نکته کلیدی برای جذب اسپانسر پادکست خود

شما می‌توانید با مشاوران، دوستان یا حتی پادکسترهای دیگر مشورت بگیرید همچنین بهتر است که از خود شنودگان خود بپرسید که آن‌ها علاقه‌مند به خرید یا بارگیری چه چیزی هستند؟

ارسال ایمیل به اسپانسر

روش حرفه‌ای برای توافق با اسپانسر موردنظر، ارسال ایمیل است. در ایمیلی که ارسال می‌کنید بهتر است اطلاعات مربوط به خودتان همچون:

 • عنوان پادکست
 • لوگو
 • خلاصه‌ای از کارهای خود
 • مصاحبه با مهمان‌های محبوب
 • اطلاعات کسانی که در تولید پادکست مشارکت داشتند
 • و در پایان قیمت پیشنهادی

بهتر است این ارائه اطلاعات به‌صورت یک اسلاید باشد. این روش یک روش بسیار عالی برای تحت تأثیر قرار دادن اسپانسر است. با این کار یک محیط رسمی بین خودتان ایجاد می‌کنید.

وقت خودتان را در تولید مجموعه‌ای از اسلایدهای زیبا، دلپذیر و درعین‌حال حرفه‌ای بگذارید. با آن مانند یک سند تجاری رفتار کنید که اسپانسر تحت تأثیر قرار بگیرد.

ارسال یک ایمیل پیگیری

اگر از طرف اسپانسر پاسخی دریافت نکردید، این پایان خط نیست. شما به فکر ارسال ایمیل دیگر، جهت پیگیری باشید؛ زیرا ممکن است پیام شما در صندوق ورودی ایمیل آن‌ها، در میان پیام‌های دیگر گم‌شده باشد و پیام شمارا نخوانده باشند؛ بنابراین به فکر یک درخواست پاسخ مؤدبانه باشید.

۳ نکته کلیدی برای جذب اسپانسر پادکست خود

سعی کنید ایمیل پیگیری خود را بعد از یک هفته پس از اولین ایمیل ارسال کنید. مطمئن شوید که آن را دو بار ارسال نکرده باشید (یک‌بار کافی است). آن را با یک متن درست به پایان برسانید که بازگوکننده این است که هر زمان آماده باشند، شما آماده‌ی همکاری هستید.

به خاطر داشته باشید که اکثر مردم از پیگیری نامه الکترونیکی قدردان هستند، بنابراین مطمئن باشید که شما با این کار باعث آزار آن‌ها نمی‌شوید. حتی اگر یک اسپانسر از اصرار شما خوشش نیامد، خب به‌راحتی از همکاری با شما سرباز می‌زنند و اسپانسر شما نمی‌شوند. شما چیزی از دست نداده‌اید.

چند نکته کلیدی دیگر

 • مطمئناً شما سلیقه‌ی شنودگان خود را می‌شناسید، اگر فکر می‌کنید که شنوندگان شما چیزی را نمی‌پسندند درحالی‌که اسپانسر موردنظر از شما می‌خواهد همان کار را برایشان انجام دهید، بهتر است پیشنهاد آن‌ها را برای اسپانسرینگ پادکستتان را رد کنید. از دست دادن شنونده نسبت به از دست دادن اسپانسر خیلی بدتر است.
 • بهتر است با اسپانسرهایی کارکنید که به‌خوبی با خدمات یا محصولی که ارائه می‌دهند، آشنایی کامل دارید و یا از محصولات آن‌ها استفاده کرده‌اید. در یک‌کلام با شنونده خود صادق باشید.
 • در هر پادکست حداکثر دو تبلیغ انجام دهید. من به‌شخصه هرگز پادکستی گوش ندادم که در هر قسمت بیش از دو تبلیغ انجام دهد.
 • تا وقتی‌که پادکست جدید می‌سازید و مخاطبین خود را زیاد می‌کنید، اسپانسرهای پادکست‌های قبلی نیز از پیشرفت شما بهره‌مند می‌شوند. اگر اسپانسرهای قدیمی شما امروز می‌خواستند اسپانسر پادکست شما باشند باید خیلی بیشتر از قبل هزینه می‌کردند.

کلام آخر

پادکست‌ها برای فروش، گسترش آگاهی و ایجاد شهرت برای بسیاری از مشاغل، مؤثر و خوب است. با پادکست شما می‌توانید به‌راحتی ارتباط واقعی با شنوندگان برقرار کنید. مشاغل نیز به‌اندازه‌ی نیازشان به شما احتیاج خواهند داشت؛ بنابراین گرفتن اسپانسرینگ پادکست فقط یک روش مناسب برای برقراری ارتباط با شنوندگان است. موفق باشید!

متا: ما در این قسمت در مورد جذب اسپانسر پادکستتان صحبت می‌کنیم. اینکه بتوانید شرکت‌هایی را متقاعد کنید که اسپانسر شما بشوند به همین راحتی نیست. نگران نباشید، با توجه به این نکات به‌راحتی می‌توانید اسپانسر موردنظر را جذب کنید.

 

zrtnmanager

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :